Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ambasadori rus kërcënon ministren e Jashtme të Kosovës: Do përjashtohesh nga takimi

Ambasadori rus Vasily Nebezja, i Kombeve të Bashkura i ka dhënë një mesazh të fortë ministres Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla.

Ngjarja ka ndodhur në mbledhjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, ku ambasadori Nebezja ka kërcënuar Haradinajn, se do ta përjashtonin nga takimi i radhës nëse shfaqte simbolet e Kosovës.

“Kushtet në të cilat përfaqësuesit e Kosovës mund të marrin pjesë në seancat e Këshillit të Sigurimit janë të përcaktuara qartë”, ka thënë ambasadori i Rusisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet