Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Prerja e kokës së mësuesit, Macron paralajmëron masa të rrepta për Islamin

Presidenti francez ka paralajmëruar masa të rrepta për islamin radikal. Reagimi i tij vjen pas prerjes së kokës së mësuesit të historisë Samuel Paty.

Macron njoftoi shpërbërjen e pro-palestinës kolektive Sheikh Yassin, i cili sipas tij ishte i përfshirë direkt në atentat.
“Ne e dimë çfarë duhet bërë” tha Macron para gazetarëve.

“Vendimet përkatëse kundër organizatave, grupe individësh, do të merren në ditët dhe javët e ardhshme”, shtoi presidenti francez.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet