Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kryeministri italian jep lajmin e madh: Dozat e para të vaksinës do të jenë gati në dhjetor

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka deklaruar se e nëse fazat përfundimtare të përgatitjes së vaksinës Oxford-IRBM Pomezia-Astrazeneca do të përfundojnë në javët e ardhshme, dozat e para do të jenë në dispozicion në fillim të dhjetorit.

“Nëse kjo nuk ndodh, për të mbajtur nën kontroll pandeminë, do të duhet të presim deri në pranverën e ardhshme për vaksinat”, tha Conte.

Shumë vende po zhvillojnë kërkime për të krijuar vaksinën kundër koronavirusit, ndërkohë që vaksina e Oksfordit shihet si më efektivja deri më tani, por ende nuk ka kaluar në fazat përfundimtare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet