Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Kryemadhi: Nuk ia kërkoj Metës shpërndarjen e parlamentit! Ajo ndodh në 25 prill

Teksa presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar shpërndarjen e parlamentit, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shprehet se ky nuk do ishte një vendim i drejtë, kjo sepse ai parlament sipas saj nuk funksionon.

“Kam përgjegjësi për djegien e mandateve, nuk ia kërkojë kurrë shpërndarjen e parlamentit, por respektimin e kushtetutën mesa shoh ka pozicionin e tij politik, shpërndarja e parlamentit ndodh më 25 prill, ne duhet të punojmë shumë që të takojmë shqiptarët se 99% janë kundër Ramës, ato duhet të shkojnë drejt vizionit drejt të ardhmes, shpërndarja e një parlamenti që është vëtë shpërndarë nuk ia vlen të kthesh në debat politik që ose janë peng i dosjeve të krimit, ose i presioneve dhe shantazheve. Uë do të theksoja që sot më shumë se kurrë, duhet të fillojmë të numërojmë mbrapsht datën 25 prill”, tha Kryemadhi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet