Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Koronavirusi/ Izolohet për 6 javë shteti europian

Situata në Europë për shkak të koronavirusit është mjaft shqetësuese. Për këtë arsye, Irlanda është vendi i parë në Europë që rikthehet në izolim, por shkollat do të qëndrojnë të hapura.

Kryeministri irlandez Michael Msrtin, i ka kërkuar popullit zyrtarisht, që të qëndrojë në shtëpi por duke nënvijëzuar se dyert e shkollave do të qëndrojnë të hapura.

Rregullat e reja, që do të hyjnë në fuqi për 6 javët në vijim, prej mesnatës së të mërkurës, përfshijnë mbylljen e çdo aktiviteti tregtar, jo të domosdoshëm dhe limitojnë aktivitetin e bareve dhe restoranteve, duke lejuar që klienti ta marrë porosinë me vete.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet