Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Jam tironc mer vlla”, çfarë thoshte Pirro Dhima 12 vite më parë

Peshëngritësi, ish-kampion bote, Pirro Dhima ka bërë bujë së fundmi, me një deklaratë ku shprehet se e rriti gjyshja në Himarë, por ai nuk është shqiptar, duke thënë se është grek.

Këtë Pirro Dhima e ka thënë në një rrëfim për mediat greke. Megjithatë duket se ish-peshëngritësi ka dy versione për origjinën e tij.

Kjo për shkak se para 12 viteve për “Top Channel”, ai shprehej: “Jam tironc mer vlla, në Tironë jam rritur, shpesh me shokët bënim shaka duke fol tironse…”

12 vite pas asaj deklarate, Pirro Dhima jep një version tjetër duke thënë: “Nuk jam me origjinë shqiptare!
Unë jam grek brez pas brezi. Unë nuk kam asnjë lidhje me shqiptarët. Gjyshja ime u kujdes për mua, ajo më mori të më rriste sepse familja ime ishte e zënë me punë, dhe kështu kam që foshnje në Himarë.

Grua e mrekullueshme dhe e mençur. Kam ardhur në Greqi në 7 shkurt 1991, kur isha 19 vjeç”, është shprehur Dhima për mediat e shtetit helen.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet