Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

IKMT prish 20 objekte në gjurmën e Unazës së Madhe, ndërtesat janë nga dy deri në katër kate

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka njoftuar se prej mëngjesit të sotëm ka nisur prishjen e 20 objekteve në gjurmën e Unazës së Madhe, Loti III në Astir.

Objektet janë të madhësive nga dy deri në katër kate, me funksione të ndryshme.

Një pjesë e tyre janë shpronësuar sipas legjislacionit në fuqi, ndërsa një pjesë janë s’kualifikuar. Deri tani, aksioni i IKMT ka vijuar i qetë. Punimet do të zgjasin 4 muaj ndaj trafiku do jetë i kufizuar. Drejtori i Policisë së Tiranës Rebani Jaupaj u bëri thirrje shoferëve që të zgjehdin rrugë alternative për të hyrë në Tiranë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet