Deputetja serbe lavdëron këngëtaren shqiptare: Duhet të krenohemi me suksesin e saj

Showbiz
Deputetja serbe lavdëron këngëtaren shqiptare: Duhet të

Ish-deputetja serbe Rada Trajkoviç në një postim në rrjetet sociale ka thënë se çdo person qoftë nga Kosova apo Shqipëria duhet të krenohet me suksesin e Dua Lipës.

Sipas saj këngëtarja me famë botërore është një vajzë mbresëlënese dhe që ka korrur sukses në mbarë botë.

“Çdokush nga Kosova serb apo shqiptar duhet të jetë krenar për suksesin global të kësaj vajze të re. Mbresëlënëse”, ka shkruar Trakoviç në Tëitter, teksa thotë se vlerësimi i kulturës, duhet ta bashkojë popullin e jo ta ndajë.

ME TE LEXUARAT