Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Anija turke i afrohet ‘zonës së zjarrit’, forcat e armatosura greke në gadishmëri

Mëngjesin e sotëm anija turke “Oruc Reis” përshkallëzoi më tej sfidën e Ankarasë kundër Athinës duke u afruar në një distancë edhe më të shkurtër, 8-9 milje nga Kastellorizo. Por aty po e prisnin forcat e armatosura greke, të gatshme për gjithçka.

Mediat greke kanë publikuar edhe fotot e momentit kur “Oruc Reis” u afrua mjaft afër Kastellorizo, por prania e anijeve greke ishte e fortë për të mbrojtur territorin e tyre.

Të gjitha lëvizjet e “Oruc Reis” monitorohen nga afër në cdo moment nga Forcat e Armatosura greke. Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë vijojnë të jenë në pikën e tyre më të nxehtë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet