Telefonata e frikshme, 27-vjeçari denoncon sulmin në Vlorë: Më qëlluan me armë

Aktualitet
Telefonata e frikshme, 27-vjeçari denoncon sulmin në Vlorë:

Një 27-vjeçar ka denoncuar në Policinë e Vlorës një sulm me arme ndaj tij.

Sipas policisë shtetasi me iniciale M.F ka telefonuar duke thënë se nje person i pa identifikuar prej tij e ka qëlluar në lagjen “Partizani”.

Menjehere nga policia ka nisur hetimi ndërkohë janë ngritur pika kontrolli dhe po vëzhgohen kamerat e sigurisë.

Vlorë/Informacion paraprak

Në sallën operative të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë ka ardhur një telefonatë nga shtetasi M.F, 27 vjeç, banues në Vlorë i cili ka kallzuar se në lagjen Partizani, Vlorë, një person ende i pa identifikuar, që qarkullonte me një automjet dyshohet se ka qëlluar me pistoletë në drejtim të tij por pa i shkaktuar demtime atij dhe as kalimtarëve të rastit.

Shërbimet e Policisë, me marrjen e njoftimit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, kanë organizuar punën për identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar.

Janë ngritur pika kontrolli, po kqyren kamerat dhe vijon krehja e zonës. Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

ME TE LEXUARAT