Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

PD e kallëzoi për firmën e inceneratorëve, Lefter Koka: Janë akuza politike të pabaza

Ish-ministri i mjedisit, Lefter Koka, ka reaguar pas padisë së depozituar nga PD ndaj tij, në lidhje me inceneratorët.
I ftuar në emisionin “Open”, Koka tha se gjithçka është një akuzë politike e PD, e pabazuar në fakte.
“Strategjia e PD është vish çdo gjë me një akuzë, për një opozitë ka të tjera gjëra që mund ta rikthejnë në qeverisje.
Absolutisht ka muaj që histori është në strategjinë e PD, vish çdo gjë në një akuzë, dhe ja suksesi i tyre.
Nuk mendoj që është produktive për një parti në opozitë. Janë akuza politike dhe të pabazuara. Kanë bërë shumë mirë për padinë, çdokush që ka dyshime mund t’i referohet SPAK-ut.

Jam shumë i bindur dhe kam bërë kontributin më të madh në këtë vend për inceneratorët, por më vjen keq që u baltos dhe që ka lidera që mendojnë se nuk ka punë që bëhet pa paguar.

Nëse do të harxhosh aq shumë energji për të baltosur çdo gjë që është bërë sepse kredibiliteti i politikës është shuam i ulët falë edhe kontributit të opozitës dhe fjala hajdut është bërë më e përdorura,”– tha ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet