“Mos fol më për Kushtetutën që e ke përdhosur nga 2008”, Presidenca i përgjigjet Ramës: Thellohu e reflekto urgjent!

Politikë
“Mos fol më për Kushtetutën që e ke përdhosur nga

TIRANË

Presidenca i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas deklaratës së këtij të fundit se Presidenti i Republikës në kohë paqeje nuk komandon asgjë dhe askënd.

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi përdor i kërkon kryeministrit të mos flasë më për Kushtetutën duke e akuzuar për përdhosjen e saj që ga viti 2008, teksa sërish i bën thirrje të thellohet dhe reflektojë urgjent.

“Buburrec Trendi, mos fol më për Kushtetutën, që e ke përdhosur si bandit nga viti 2008 e deri tani.

Përndryshe, as pampersat s’të bëjnë derman! THELLOHU E REFLEKTO URGJENT!”, shkruan Blushi.

ME TE LEXUARAT