Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Juventusi pezullon skuadren e te rinjve per shkak te COVID

COVID-19 detyron Juventusin të pezullojë për momentin të pezullojë aktivitetin në sektorin e të rinjve.

Shkak për këtë janë bërë disa raste pozitive të zbuluara te lojtarëve e moshave.

Klubi bardhezi e ka njoftuar vetë diçka të tillë dhe thekson se të gjithë ata që kanë dalë me koronavirus janë izoluar, ndërkohë që të njëjtën gjë e kanë bërë edhe kontaktet e tyre të ngushta. Deri më tani të gjithë janë në gjende të mirë shëndetësore.

I fundit që njoftohet se ka dalë me COVID-19 është Alessandro Di Pardo, i ekipit të 23-vjeçarëve, ku është edhe sulmuesi shqiptar, Giacomo Vrioni.

Edhe trajneri Zauli është i infektuar, sikurse edhe futbollistët Rosa, Barbieri, Bucosse dhe Wesely. Gjithashtu ka edhe pjesëtarë të stafit që e kanë pësuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet