Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Detyrimi për maskat/ Vendosen rreth 170 gjoba në Korçë që prej hyrjes në fuqi të aktit normativ

Që prej datës 15 tetor, nga ku hyri në fuqi akti normativ për mbajtjen e detyrueshme të maskës në vende publike, të hapura përvec banesës, në qarkun e Korçës vihen në ditë rreth 35 gjoba nga patrulla të ndryshme policore.

Burime bëjnë të ditur se deri sot janë vënë rreth 170 gjoba në të gjithë qarkun ndërsa shkeljen e rregullave e bëjnë zakonisht të rinjtë.

Duhet thënë se bashkia e Korçës ditëve të fundit ka patur shifra alarmante të të infektuarve me COVID-19 ndërsa mbajtja e maskës jo vetëm që është e detyrueshme por është edhe një lloj sensibilizimi për të gjithë qytetarët që ky virus vdekjeprurës të përhapet më pak.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet