Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bum infektimesh me COVID-19 në Greqi, 483 raste të reja dhe 11 të vdekur në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Greqi janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 438 raste të reja. Mediat greke raportojnë se 62 prej tyre janë kontakte të personave të konfirmuar pozitivë më herët.

175 raste u konfirmuan në rajonin e Atikës e cila mbetet zona më e prekur në vendin fqinj që prej fillimit të pandemisë, për t’u ndjekur nga Selaniku me 49 raste të reja dhe Kozani me 21.

11 pacientë ndërruan jetë nga koronavirusi. Ndërkohë në spitale 85 të infektuar po trajtohen në intubim. Numri i të infektuarve në Greqi ka shkuar 25802, prej të cilëve 55.6% janë burra.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet