Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Paralajmëroi mbyllje totale, kryeministri Hoti kërcënohet me vdekje: Ta shti flakën…

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është kërcënuar me vdekje, pasi gjatë ditës së sotme paralajmëroi mbyllje totale të vendit, sepse rastet me Covid-19 po rriten.

Hoti përmes një postimi nw rrjetet sociale tha se institucionet tona po bëjnë të gjitha veprimet e nevojshme, por na duhet kujdes maksimal dhe solidaritet i plotë për të evituar mbylljen totale, e kjo deklaratë e ka irrituar një qytetar.

R.H në një medium që e ka shpërndarë lajmin e kryeministtit Hotit, ka thënë: “Un jam qaj i Pari që ka me ardh midis qeveris me ta shti flaken me ta q… at gjak Mutit qe ki maje men ko mu ba Kurban i shqiptarve provo mbylle venin“.

Kryeministri i Kosovës, Avduallah Hoti përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga qytetarët kujdes maksimal që të evitohet mbyllja totale.

Hoti tregoj se cilat masa i kanë institucionet shëndetësore në lidhje me valën e dytë të pandemisë.

Ky ishte postimi i Hotit, që bëri që ky qytetar të reagoi, raporton Bota Sot, duke kërcënuar rëndë kryeministrin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet