Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Atentati ndaj biznesmenit në Tiranë, Alibeaj apel prokurorisë dhe policisë

Ish-deputeti demokrat, Enkeled Alibeaj ka reaguar në lidhje me dy ngjarjet e rënda që përfshinë dy biznesmenë ditën e djeshme.

Në Himarë u ekzekutua biznesmeni Niko Goro, ndërsa biznesmeni Andon Dhima në Tiranë denoncoi në polici për një tentativë atentati.

Alibeaj i ka cilësuar të dyja ngjarjet si raste tronditëse që sipas tij tregojnë shthurje e qeverisë në muajt e fundit.

Alibeaj thekson se shpejtësia me të cilën do të hetohet denoncimi i biznesmenit Andon Dhima do të jetë një tregues kyç për gatishmërinë e policisë dhe të prokurorisë për të zbuluar të vërtetën.

“Zvarritja e çështjeve të tilla, siç e ka zakon prokuroria dhe policia, do të jetë veçse kronikë e një atentati tjetër të paralajmëruar!”, shkruan ish-deputeti në “Facebook”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet