“Ku janë detajet? O qorre!”, çfarë thotë Renato Mekolli për ofendimet në emision

Showbiz
“Ku janë detajet? O qorre!”, çfarë thotë

Pasi mori shumë kritika në rrjet për sjelljen e gjuhën që përdor ndaj konkurretëve të “Hells Kitchen”, nuk ka munguar edhe një reagim nga Renato Mekolli.

Ka qenë komenti i tij “Ku janë detajet o qorre?”, që bëri që ai të shpjegohej menjëherë.

Shefi i kuzhinës postoi një foto në Instagram, ku shfaqet me syze dhe shprehet se edhe ka mbajtur të tilla së bashku me familjarët e tij.

Ai shkroi se dëshira e tij për perfeksion nuk i justifikon fjalët me të cilat iu drejtua konkurrentes, por thekson se nuk kishte për qëllim ta ofendonte.

Postimi i plotë:

Edhe shefi pendohet. Më rrëmben kuzhina dhe dëshira për perfeksion, padyshim kjo nuk justifikon atë qe i thash Erkiadës ne episodin e kaluar, njërës nga konkurrentet!

Një fjalë qe goditi si shigjete tek ajo dhe ju qe shihni programin! Unë kam mbajtur syze ashtu si edhe familjaret e mi, ndaj kurrsesi qëllimi im nuk është të ofendoj askënd, i bashkohem thirrjes suaj!

Se duhet të evitojmë këtë mënyrë komunikimi! Ama nga ky gabim të gjithë një mesazh e morëm: Se kur themi të tjerëve një fjalë të shëmtuar, i lëndojmë ata! Nga programi i pamë të dyja anët e medaljes, atë që “gjuan me fjalë” dhe personin që vuan nga ato! Mos harroni diçka, Hells Kitchen është një show! Unë ju kërkoj të mos imitoni asgjë çfarë ndodh aty!

ME TE LEXUARAT