Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Foshnja 3 javëshe përdhunohet nga adoleshenti

Një vajzë 3-javëshe është përdhunuar nga një djalë adoleshent në një shtëpi të strehimit, ku të rriturit e dinin se ai kishte sulmuar më parë seksualisht fëmijë të vegjël, pretendon një proces gjyqësor.

Kamerat video në shtëpinë strehuese në zonën Ocala të Florida, të ngritur nga kujdestarët “Kleins”, regjistruan djalin 14-vjeçar duke abuzuar foshnjën për më shumë se 20 minuta, njoftoi USA Today të enjten.

Adoleshenti depërtoi seksualisht tek vajza e mitur në incidentin e Marsit 2019 dhe mjekët konfirmuan se ajo ishte abuzuar seksualisht, gjeti një hetim nga Departamenti i Fëmijëve dhe Familjeve në Florida.

“Kjo tragjedi nuk duhet të kishte ndodhur kurrë.”- tha Stacie Schmerling, një avokate pranë Drejtësisë për Fëmijët në Fort Lauderdale, e cila paditi Kids Central dhe The Centers, agjencitë që administrojnë shtëpinë e strehimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet