Shifrat shqetësuese në Greqi, 508 të infektuar dhe 8 të vdekur nga COVID-19

Kosovë&Rajon
Shifrat shqetësuese në Greqi, 508 të infektuar dhe 8 të

Vijojnë të mbeten shqetësuese shifrat e të infektuarve nga COVID-19 në shtetin fqinj.

Autoritet shëndetësore greke njoftuan sot 508 raste të reja të koronavirusit në Greqi. Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 24450.

Gjithashtu mësohet se 81 pacientë trajtohen të intubuar ndërsa 255 pacientë janë liruar nga ICU.

Gjithashtu sot janë regjistruar 8 vdekje të tjera duke shkuar në 490 vdekje gjithsej në vend.

ME TE LEXUARAT