Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Policia në Kosovë arreston dy zyrtarë të PSD-së

Policia në Kosovë ka vënë në pranga dy zyrtarë të PSD-së. Raportohet se të arrestuarit janë Zgjim Hyseni dhe Frashër Krasniqi. Krasniqi është arrestuar gjatë një aksioni në kryeqytet.

Kryetari i PSD, Dardan Molliqaj, ka thënë se arrestimet u bënë gjatë aksionit të PSD.

“Është i papranueshëm zelli i Policisë së Kosovës që të arrestojnë aktivistët politik që shprehin bindjet e tyre përmes aksioneve paqësore. Çdo arrestim i tillë është veçse politik prandaj është i patolerueshëm,” u shpreh ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet