Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Obama krah Joe Biden, përfshihet në fushatën presidenciale

Ish-presidenti Barack Obama është planifikuar të bëjë fushatë për kandidatin demokrat për president Joe Biden në Filadelfia javën e ardhshme, përpara zgjedhjeve të 3 nëntorit, kundër Presidentit Donald Trump.

Këtë gjë e kanë bërë me dije pjesëtarë të fushatës të kandidatit për president të Amerikës, Joe Bide, shkruajnë mediat ndërkombëtare.

Fushata e Biden tha se detaje shtesë do të lëshohen më vonë. Ish-presidenti i njohur kritikoi Trump në një podcast këtë javë , duke thënë se kreu aktual i shtetit amerikan është një “përshpejtues” i keqinformimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet