Një tjetër lojtar i Kosovës konfirmohet pozitiv me COVID-19

Sport
Një tjetër lojtar i Kosovës konfirmohet pozitiv me COVID-19

Një tjetër lojtar i kombëtares U21 të Kosovës ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Bëhet fjalë për lojtarin e Servette, Alban Ajdini.

Faqja zyrtare e këtij klubi njofton se lojtari është në mesin e të infektuarve me virusin. Lojtari ka shkuar në vet-izolim dhe nuk ka pasur kontakt me shokët e skuadrës së tij në Gjenevë.

Njoftimi i Servette bën të ditur se lojtari rezultoi pozitiv pas kthimit nga grumbullimi me Kosovën.

ME TE LEXUARAT