Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Burri vret gruan shtatzënë dhe dy vajzat e vogla, zbulohet arsyeja e krimit makabër

Chris Watts po vuan pesë burgime të përjetshme për vrasjen brutale të gruas së tij shtatzënë dhe dy vajzave të tij të vogla.

Babai vrau brutalisht gruan e tij, Shan’ann, pak pasi ajo ishte kthyer në shtëpi nga një udhëtim pune.

Watts pastaj mbyti për vdekje dy vajzat e tij, Celeste, tre vjeçe, dhe Bella para se të hidhte trupin e Shan’ann në një varr të cekët dhe fëmijët e tij në cisternat e naftës.

Ai më pas u kthye me qetësi në shtëpi, ku kontaktoi policinë dhe raportoi se e gjithë familja e tij ishte zhdukur.

Por oficerët, në bashkëpunim edhe me fqinjët e familjes, e kuptuan shpejt të vërtetën dhe u arrestua dhe më në fund u deklarua fajtor për vrasjet e trefishta.

Për botën e jashtme, Watts dukej si babai i përsosur dhe burri i përkushtuar dhe dukej se ishte i kënaqur që gruaja e tij po priste fëmijën e tyre të tretë, një djalë që kishin planifikuar ta quanin Nico.

Por ajo që Shan’ann e devotshme nuk e dinte ishte se burri i saj po e tradhtonte dhe krijoi një komplot për ta vrarë atë dhe fëmijët.
Kur Shan’ann u kthye në shtëpinë e familjes në Colorado pas një udhëtimi pune, Watts vuri në lëvizje planin.

Shan’ann dhe burri i saj kishin një grindje të madhe kur ai rrëfeu për lidhjen e tij dhe në nxehtësinë e momentit ajo i tha se do të kishte kujdestarinë e plotë të fëmijëve.
Në gjak të ftohtë, Watts mbyti gruan e tij për vdekje – por veprimet e tij brutale u dëshmuan.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet