Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Allah akhbar”, sulm terrorist në Paris, i pritet koka mësuesit

Një i dyshuar është qëlluar këtë të premte nga policia franceze pasi një mësuesi iu pre koka.

Ngjarja ndodhi në afërsi të parisit dhe sipas raporteve lokale, i dyshuari i preu kokën një burri në komunën veri-perëndimore të Conflans-Sainte-Honorine në departamentin Val-d’Oise.

Ai thuhet se bërtiti “Allah akhbar” dhe kërcënoi policinë me një armë. Policia i kërkoi publikut të shmangte zonën.

Prokuroria Kombëtare Anti-Terroriste (PNAT) njoftoi se po hetonte një vrasje “në lidhje me një ndërmarrje terroriste” dhe “shoqatë kriminale terroriste”. sipas PNAT.

Nën-Drejtoria Anti-Terroriste e Policisë dhe Drejtoria e Përgjithshme e Sigurisë së Brendshme (DGSI) ishin gjithashtu të përfshirë, njoftoi Le Monde.
Nuk ishte menjëherë e qartë nëse sulmuesi i dyshuar ishte vrarë. Ministri i Brendshëm, Gerald Darmanin thuhet se ndërpreu udhëtimin e tij në Marok dhe po kthehej në Paris.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet