Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tetë gjimnazistë në Elbasan me simptoma koronavirusi, pritet të mbyllen klasat

Vijon të përhapet në mënyrë të frikshme COVID-19 në ambientet e shkollave.

Këtë herë 8 nxënës të gjimnazit “Kostandin Kristoforidhi”, në Elbasan kanë shfaqur simptoma të COVID-19 dhe është marrë tamponi.

Mësohet se ditën e nesërme do të merret vendimi nëse do të mbyllen tre klasat ku janë tetë gjimnazistët.

Disa ditë më parë në këtë gjimnaz tre mësues dhe një nxënës rezultuan pozitiv me COVID-19.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet