Rama sulmon sërish Metën: Krim zgjedhor është dhe përfshirja e Presidentit si palë në zgjedhje

Politikë
Rama sulmon sërish Metën: Krim zgjedhor është dhe

Pak minuta pas reagimit të Presidentit Ilir Meta lidhur me dorëheqjen e Presidentit të Kirgistanit reagon edhe kryeministri Edi Rama.

Përmes një reagimi në Tëitter, Rama i kujton Metës se krim zgjedhor në Republikat Parlamentare është përfshirja e presidentit si palë në zgjedhje.

REAGIMI I RAMËS

Ilir, krim zgjedhor në Republikat Parlamentare është edhe përfshirja e presidentit si palë në zgjedhje me thikë në gojë!

Ndërsa futja e Presidentit skutave nëpër lokale ku vënë baste ilegale subjektet e OFL për të propaganduar rrëzimin e qeverisë me revolucion është krim mendor!

ME TE LEXUARAT