Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama: S’do të ketë një paketë të tretë për rindërtimin e ekonomisë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nuk ka thënë asnjëherë që do të ketë një paketë të tretë për rindërtimin e ekonomisë, pas krizës së shpërthimit të pandemisë së COVID-19.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se paketat ekonomike që ka deklaruar kanë ndihmuar qytetarët, ndërsa solli edhe rastin e Serbisë, që sipas tij në xhepat e qytetarëve serbë kanë shkuar pak para në krahasim me atë që u deklaruar nga ana e qeverisë.

“Nuk e kam thënë asnjëherë që do të ketë. Unë nuk numëroj miliona në televizor, por shoh shifrat konkrete dhe disbursimet të të gjitha vendeve. Deklaroi edhe Serbia që ishte edhe më e madhe se e gjithë botës, se ishte para zgjedhjeve, por çfarë u ka shkuar qytetarëve në xhep është komplet tjetër nga ajo.

E çfarë janë nga ato shifra kredi e çfarë janë pagesa direkte është një gjë krejt tjetër”,-tha Rama.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet