Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Mos e harroni maskën”, Manastirliu publikon videon dhe iu drejtohet qytetarëve: Në këtë përballje të vështirë me Covid-19 duhet të…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, iu bën thirrje qytetarëve të mos harrojnë maskën në shtëpi, pasi nga dita e sotme ajo është e detyrueshme kudo jashtë banesës.

Përmes një video-mesazhi në ‘Facebook’, Manastirliu thekson se maska duhet mbajtur, me qëllim që në këtë përballje të vështirë me Covid-19 të dalim me sa më pak humbje.

Mesazhi i Manastirliut:

🔴#COVID19
😷 Mos e harroni maskën kur dilni nga shtëpia!
Me qëllim që në këtë përballje të vështirë me Covid-19 të dalim me sa më pak humbje, të japim bashkërisht, edhe një herë, një shembull solidariteti, ashtu siç dimë të japim ne shqiptarët në kohë të vështira.

#MbajeMaskën
#RuajShëndetin
#ShpëtoJetë

VIDEO

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet