Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjoba nga 3-5 mijë lekë për mosmbajtjen e maskave, ja dokumenti që do ketë policia

Që nga sot, të gjithë qytetarët në vendin tonë do të jenë të detyruar që të mbajnë maskat në çdo ambient.Në shkelje të këtij vendimi do të aplikohen gjoba të cilat variojnë nga 3-5 mijë lekë. Të gjithë efektivët e policisë do të pajisen me fletën e gjobës.

Do të plotësohen 3 kopje të gjobës, një e mban qytetari, një policia dhe një do të dërgohet tek OShE përmes së cilës do të bëhet dhe pagesa.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet