Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dorëheqja e Presidentit të Kirgistanit, Meta: Autorët e krimeve zgjedhore të vihen para përgjegjësisë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka komentuar sot dorëheqjen e Presidentit të Kirgistanit pas protestive massive kundër rezultatit të zgjedhjeve të manipuluara.

Në një postim në Facebook, Meta shkruan se autorët e krimeve zgjedhore dhe dhunës kriminale të vihen para përgjegjësisë.

“Përshëndes dorëheqjen e Presidentit të Kirgistanit pas manipulimit të zgjedhjeve të fundit, që nuk u pranuan nga populli i revoltuar me shumë të drejtë.

Populli trim i Kirgistanit i tregoi mbarë botës demokratike si rrëzohen regjimet që bazohen mbi shtypjen, manipulimin, oligarkinë dhe poshtërimin e qytetarëve.

Autorët e krimeve zgjedhore dhe dhunës kriminale të vihen para përgjegjësisë! 🇦🇱🇰🇬”, shkruan Meta.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet