Dogjën maskat , policia mbush furgonet me protestues, mes tyre ka dhe gra

Aktualitet
Dogjën maskat , policia mbush furgonet me protestues, mes tyre ka dhe gra

Policia ka shoqëruar dhjetëra protestues nga demostrata e sotme para kryeministrisë kundër vendosjes së maskave. Mësohet se në mesin e të shoqëruarve nga policia ka edhe gra.

Policia dhe forcat Shqiponja me tre furgonë e 5 mjete të vogla të policisë kanë shoqëruar protuestuesit e shpërndarë përgjatë gjithë bulevardit.

Protestuesit në shenjë proteste sot dogjën edhe maska.

LEXONI EDHE:

Gjobat për maskën anti-COVID, protestë tek kryeministria, policia shoqëron tre persona

Protestuesit përzënë Kujtim Gjuzin para kryeministrisë: Ik o legen

ME TE LEXUARAT