Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Debat në Itali, Ministri i Sportit: Ronaldo ka thyer protokollin

Futbollisti Cristiano Ronaldo u kthye një ditë më parë në Torino, edhe pse ishte i infektuar me COVID-19. Sulmuesi doli pozitiv pas tamponit të kryer në grumbullimin me kombëtaren e Portugalisë.

Tashmë ai është në luftë me kohën për të qenë gati për sfidën kundër Barcelonës në Champions League. Protokolli i UEFA-s e përcakton qartazi që një lojtar të luajë duhet të dalë 7 ditë para ndeshjes negativ.

Polemika ndërkohë ka hapur edhe rikthimi në Itali, ndërsa edhe kur ishte larguar e kishte bërë duke e thyer protokollin.

Ministri i Sportit, Vincenzo Spadafora, në programin “Il Mix delle Cinque”, në Rai Uno, ka folur për atë që ka ndodhur.

“Mendoj se e ka thyer protokollin, nëse nuk ka pasur ndonjë autorizim specifik nga autoritetet shëndetësore”, ka thënë Spadafora.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet