Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Video/ Shpërthen nën ujë gjatë çmontimit bomba më e madhe e Luftës së Dytë Botërore, zbulohet në Poloni

Bomba tërmet apo ”Tallboy” është bomba më e madhe e zbuluar ndonjëherë që është përdorur gjatë Luftës së Dytë Botërore. Ajo ishte montuar në Kanalin Piast dhe tashmë pas dhjetëra vitesh u zbulua, por shpërtheu gjatë çmontimit nën ujë.

750 banorë u evakuan nga zona pasi shpërthimi ishte i fuqishëm edhe pse pa dëme. Bomba i përkiste Forcave Ajrore mbretërore të Britanisë së Madhe që e kishin lënë aty gjatë luftimeve.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet