Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vaksinë e dytë kundër COVID-19, Putin: E treta është në rrugë e sipër

Presidenti rus Vladimir Putin ka njoftuar se qendra shkencore ruse “Vektor” ka regjistruar vaksinën e saj të dytë kundër koronavirusit.
“Qendra” Vektor “e Novosibirsk regjistroi sot vaksinën e dytë ruse kundër virusit korona” EpiVakKorona “, tha Putini në një takim me anëtarët e qeverisë së tij.

“Me sa di unë, vaksina e tretë është në rrugë e sipër – Qendra ‘Chumakov’ e Akademisë Ruse të Shkencave,” shtoi ai.

Presidenti rus Vladimir Putin tha në fillim të këtij muaji se një vaksinë kundër virusit do të dalë në mes të tetorit.

Më 30 shtator, Instituti Federal për Pronësi Industriale të Rusisë miratoi një patentë për vaksinën e koronavirusit në Qendrën Shtetërore Shkencore të Virologjisë dhe Bioteknologjisë “Vektor”.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet