Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Twitter mbyll llogaritë që mbështesin Trump: Ishin false

Gjigandi i mediave sociale, Twitter, ka mbyllur një numër të madh llogarish që dyshohet se ishin false, të cilat mbështesin Presidentin e SHBA, Donald Trump.

BBC shkruan se Twitter këtë vendim e ka justifikon me thyerjen e rregullores. Sipas kompanisë zotëruesit e profileve fals kishin bërë postime të njëjta në një kohë të shkurtër dhe hidhen dyshime kundër tyre.

Këto profile kanë postuar të njëjtat fjalë dhe shprehën mbështetje për Trump. “Po unë jam njeri me ngjyrë dhe do votoj Trump”, ishte ky postimi që hodhi dyshime për këto llogari.

Twitter ende nuk ka treguar numrin e llogarive që janë mbyllur, por shprehet se hetimi po vijon ende.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet