Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifër rekord të infektuarish në Itali, 43 viktima nga COVID-19 në 24 orë

Shifra të larta janë regjistruar në Itali me COViD-19. 7 3332 raste të reja dhe 43 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjithashtu është rritur numri i testimeve, ndërsa shton se rritje po shënojnë edhe të shtruarit në spitale, 25 prej të cilëve ndodhen në kujdes intensiv, ndërsa 394 po trajtohet në pavionet e tjera në spitalet COVID.

Rritja e rasteve ka shtuar edhe presionet në spitale.

Lombardia mbetet rajoni që ka raportuar më shumë raste COVID-19, me 1,844 raste dhe 17 viktima, e ndjekur nga Campania me 818 raste.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet