Qejfi kushton! Thyen karantinën për të parë striptiste, 35 detarë të nëndetëses britanike infektohen me COVID-19

Bota
Qejfi kushton! Thyen karantinën për të parë striptiste, 35

35 anëtarë të një nëndetëse britanike kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Ata ishin larguar nga baza e Marinës në ShBA, në ujërat e së cilës po kryenin kërkime, dhe shkuan në Gjeorgji duke shkelur rregullat për të pirë dhe për të shkuar në klube striptizmi.

Sipas të përditshmes angleze The Sun, është bërë e ditur se vetëm një person si dhe oficeri ekzekutiv tashmë i infektuar më koronavirus, i njohin kodet për armët bërthamore të ruajtura në nëndetëse.

Detarët kishin kundërshtuar të gjithë urdhrat e prerë për të qëndruar jashtë klubeve të natës, bareve apo restoranteve në Gjeorgji.

Vend, i cili deri tani ka shënuar 318,100 raste me koronavirus dhe ka parë 7,282 vdekje.

Një person i brendshëm ka deklaruar se pjesëtarët e ekuipazhit janë parë të shkojnë deri në 200 milje larg në një plazh të Florida-s.

ME TE LEXUARAT