Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Paniku në Vlorë, pakoja e zezë kishte 300-400 gr eksploziv. Ja 3 pistat që po hetohen

VLORA
Detaje të reja janë zbardhur nga pakoja e djeshme me eksploziv në Vlorë që u shpërthye në mënyrë të kontrolluar nga Forcat Xheniere.
Pakoja kishte brenda 300-400 gram eksploziv dhe fillimisht u pikas nga banorët, teksa më pas paralizoi për 3-4 orë qarkullimin nga Pallati i Kulturës në Vlorë deri tek Porti.

Në një perimetër prej 1 kilometër Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë pasi dyshohet se autori mund të ketë qenë afër pakos për ta aktivizuar.

Tre janë pistat ku janë përqendruar hetimet, e para që eksplozivi mund të jetë vendosur aty për një prej banorëve të zonës që kalon aty. E dyta, që personi që e ka pasur mund të jetë trembur nga Policia e dhe e ka hedhur nga automjeti teksa pista e tretë që po hetohet është se pikërisht eksplozivi i është vendosur automjetit afër pakos së dyshimtë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet