Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pacolli ndërton “Sarandën” në Kazakistan: Prezanton projektin modern

Behgjet Pacolli po ndërton “Sarandën” në Kazakistanin e largët.

Në një postim në Facebook, teksa krenohet me këtë projekt, Pacolli jep edhe arsyet pse zgjodhi ta pagëzojë me këtë emër.

“Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës.

Aty ku do të vendoseshin kazakët e pasur. Unë zgjodha ta quaj atë “Saranda”, për faktin se është një emër i bukur shqiptar si dhe qytet turistik në Shqipëri. Sot ky projekt është një nga krenaritë e kompanisë tonë!“, shkruan Pacolli.

Fshati Saranda në Nur-Sultan (Astana) ishte një ide dhe vizion e imja për një lagje moderne në zemër të natyrës. Aty ku…

Gepostet von Behgjet Pacolli am Dienstag, 13. Oktober 2020

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet