Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Një ditë para detyrimit, Manastirliu publikon videon: Koha për solidaritet, mos e harroni maskën kur dilni nga shtëpia!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video sensibilizuese një ditë para se në Shqipëri të hyjë në fuqi urdhëri për mbajtjen me detyrim të maskës në ambiente të hapura apo të mbyllura.

Manastirliu thotë se maska duhet bërë zakon i përditshëm dhe askush s’duhet ta harrojë kur del nga shtëpia.

Po ashtu ajo thekson se me mbajtjen e maskës nuk i jepet mundësi virusit të rrezikshëm të përhapet dhe të dëmtojë shëndetin e njerëzve.

STATUSI NGA OGERTA MANASTIRLIU
🔴#COVID19
Bëjeni maskën zakon të përditshëm për të mos i dhënë mundësi virusit të rrezikshëm të përhapet e të bëjë dëm në shëndetin tuaj dhe të njerëzve që keni për zemër. Është koha për solidaritet, për të mbrojtur më të dobtit.
😷 Mos e harroni maskën kur dilni nga shtëpia!
Me kujdes çdo ditë, e mundim koronavirusin!
#BASHKË

VIDEO

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet