Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Në Juglindje bie dëbora e parë, zbardhen malet në mbi 1800 metër lartësi

Bie dëbora e parë mbi 1800 metra në qarkun e Korçës. Reshjet kanë rënë në malin e Gramozit, në Ersekë, duke ulur kështu ndjeshëm tepmeraturat në juglindje.

Të gjitha majat mbi 1800 metër në juglindje të vendit përfshirë dhe majën e Bigllës në Dardhë, janë zbardhur nga dëbora.

Kjo ka shkatuar edhe rënien e ndjeshme të temperaturave që prej ditës së djeshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet