Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndeshja me Lituaninë/ Shqipëria me 3 ndryshime në formacion, ulet në stol Manaj

Shqipëria do të zbresë me tre ndryshime në formacion në ndeshjen që do të zhvillojë në orën 18:00 kundër Lituanisë për Ligën e Kombeve.

Siç dihet tashmë trajneri Reja i qëndron fantatik formacionit 3-5-2 ku në portë është kapiteni Etrit Berisha.

Mbrojtja do të jetë e pandryshuar nga ndeshja me Kazakistanin, pasi para portierit do vendosen Gjimshiti, Dermaku dhe Kumbulla.
Në krahun e majtë është zgjedhur sërish Veseli, ndërsa në mesfushë Bare dhe Abrashi këtë herë do të mbështeten nga Laçi dhe jo nga Kallaku.


Ndryshimi tjetër do të jetë në krahun e djathtë të mesfushës ku vendin e Trashit e ka marrë Lenjani.

Sakaq Reja në sulm ka zgjdhur të ulë në stol Rei Manajn, vendin e të cilit e ka marrë Seferi, i cili do të mbështesë Armando Brojën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet