Ky është shqiptari që u kap me 12 kg kokainë dhe armë/Shuma e majme që do të fitonte

Aktualitet
Ky është shqiptari që u kap me 12 kg kokainë dhe

Një shqiptar që jeton në Londër është akuzuar për drogë, armë zjarri dhe vepra që lidhen me pastrimin e parave.

Muhamet Qosja, banues në Valentines Road, u arrestua dje pasi oficerë nga Policia e Met dhe Agjencia Kombëtare e Krimit ndaluan një automjet në Ilford.

Nga kontroll i një prone në Valentines Road çoi në zbulimin e një revolveri, 20 fishekë dhe 12 kg kokainë, të fshehura në një dhomë gjumi.

Pasi të “pritej” dhe të shitej me porcione në rrugë, droga do të kishte sjellë një fitim prej 1.2 milion paund,

ME TE LEXUARAT