Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Ja pse janë rritur ndjeshëm të infektuarit me Covid-19”, Skënder Brataj zbulon arsyen

Një shkak për shtimin e rasteve sipas Brataj, ka qenë hapja e shkollave, ndërsa ai nuk e sheh hapjen e kinemave si diçka problematike.

“Trendi nuk është se filloi këto 2 ditë, po që kur filloi shkolla. Janë rritur ndjeshëm vizitat në shtëpi, numri i personave që bëjnë tamponët. Janë shifrat që na çojnë në këto shtrëgim masash.

Hapja e kinemave është e njëjta gjë si restorantet. Do të ruhet distancimi fizik, higjena, ajrosja, është njësoj si lokal nuk bën dallim.

Ka protokoll si do hyjnjë njerëzit, si është sistemi ventilimit, e kështu më radhë,” tha Brataj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet