Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Emigranti shqiptar humbi jetën tragjikisht, nis procesi gjyqësor për aksidentin. Eksperti konstatoi se…

Eksperti foli për një “aksident tipik kthese” në gjykatën e rrethit të mërkurën në lidhje me vdekjen tragjike të emigrantit shqiptar Ardian P. Babai i dy fëmijëve humbi jetën në Gjermani.

I pandehuri 39-vjeç, Sertac I., ishte në rrugë me kamionin e tij të plehrave: “U ktheva djathtas. Pastaj dëgjova një zhurmë”.

Një dëshmitar inkriminon shoferin e kamionit: “Ai nuk u ndal në kryqëzim, por voziti ngadalë”.

Por dy vëzhgues të tjerë dëshmojnë se çiklisti ishte bashkëpunëtor: “Ai arriti me shpejtësi të plotë”.

Sipas ekspertit, nuk kishte asnjë shenjë rrëshqitjeje të çiklistit në asfalt. Procesi vazhdon.

Aksidenti fatal shkaktoi një protestë biçikletash në qytetin Hanseatic. Me një numër të madh biçikletash në rrugë, pjesëmarrësit kujtuan çiklistët e qytetit që u vra.

Për këtë qëllim, një “biçikletë fantazmë” e bardhë u vendos si një shenjë në vendin e aksidentit.

 

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet