Deputeti zhvishet në parlament: Keni turp të më shihni lakuriq...

Bota

Një politikan meksikan u zhvesh në parlament si protestë kundër korrupsionit në vend. Të paktën, ky është pretendimi në një mesazh të postuar në Facebook në Nigeri më 11 tetor 2020.

Në foto shihet deputeti Antonio Garcia Conejo, i veshur vetëm me mbathjet e tij, duke qëndruar në një podium.

Ai deklaroi: Ju keni turp të më shihni lakuriq, por nuk keni turp të shihni njerëzit tuaj duke lëvizur në rrugë të zhveshur, zbathur dhe të uritur pasi u keni vjedhur të gjitha paratë dhe pasurinë e tyre.

Postimi është parë më shumë se 7.4 milion herë brenda vetëm disa ditësh. Veprimi i tij kishte si qëllim për të turpëruar politikanë të tjerë për vjedhje dhe varfërimin e njerëzve.

ME TE LEXUARAT