Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Bota nuk do të rikthehet në normalitet…”, Bill Gate tjetër parashikim

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates ka folur sërish për pandeminë e koronavirusit, këtë herë me me një parashikim tjetër për përfundimin e tij.

Sipas miliarderit Gates, situata e Covid-19 nuk do të ketë përfundim nëse nuk ka një vaksinë super-efektive. Gjendja në normalitet do të kthehet nëse virusi do të zhduket komplet.

“Fjala kurë është e papërshtatshme sepse nuk do të funksionojë për të gjithë. Por nga të gjithë terapeutikët, kjo është më premtuesja.

Bota nuk do të kthehet në normalitet derisa të ketë një vaksinë që është super-efektive dhe që shumë njerëz duhet ta marrin.”

Ky është parashikimi i dytë i Gates pas atij që bëri në shtator të këtij viti ku tha se jeta do të kthehej në normalitet në verën e vitit 2021 pasi deri atëherë mund të kishte përfunduar vaksina.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet