Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bomba artizanale me telefon për shpërthim të telekomanduar, detaje të reja nga eksplozivi në Vlorë

Detaje të reja janë zbuluar nga eksplozivi i vendosur mbrëmjen e djeshme në lagjen Pavarësia në Vlorë. Sasia plasëse e vendosur pranë pallatit të Kulturës në Vlorë, është rreth 200 gram dhe e vendosur me telefon.

Gazetari i Report Tv, Armand Xhelili mëson se lënda plasëse ishte e përgatitur në mënyrë artizanale lloji “tritol”. Sasia e tritolit u asgjësua me shpërthim të komanduar nga Forcat Xheniere.

Burime bëjnë me dije se policia nuk e ka ende të qartë nëse lënda plasëse i ka rënë ndonjë makine, apo është vendosur në pemë në afërsi të ndonjë makine të parkuar.

Policia ka shpresa tek kamerat e sigurisë të sekuestruara nëse kanë identifikuar automjetin, apo personin.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet