Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vranë dhe murosën shqiptarin, arrestohet pjesëtari i “Casa Nostras”

Një shtetas italian është arrestuar për vrasjen dhe murosjen e një shqiptari në një vilë në Senago, në provincën e Milanos.

Trupi i pajetë u gjet në janar të vitit të shkuar dhe u identifikua më vonë si shtetasi 41-vjeçar Astrit Lamaj.

Në mëngjes, karabinierët e njësive hetimore të Monzas kryen një urdhër paraburgimi kundër Salvatore Tambe, 45 vjeç, i arrestuar më parë si pjesë e organizatës mafioze “Casa Nostra” e familjes Riesi.

Shqiptari vdiq në janar 2013 dhe u gjet i murosur më 15 janar të 2019. Të paktën 4 persona janë arrestuar për vrasjen një grua dhe 3 burrra.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet